لطفا سفارش ثبت نکنید: برای ما واقعا موضوع ناراحت‌کننده‌ ای است که دیگر نمی‌توانیم کتاب هایی که دوست دارید را برایتان ارسال کنیم. این کسب و کار تعطیل شد.

سوالات متداول

آیا امکان ویرایش مشخصات واردشده در زمان ثبت‌نام وجود دارد؟

پاسخ: شما می‌توانید مشخصات کاربری خود به‌جز ایمیل را از طریق پروفایل خود ویرایش کنید. برای این کار باید با واردکردن نام کاربری و کلمه عبور، وارد حساب کاربری خود شده و سپس با انتخاب گزینه "پروفایل من" نسبت به اصلاح اطلاعات مدنظر اقدام نمایید.

چرا زمان استفاده از قسمت فراموشی رمز عبور، عملیات با موفقیت انجام نمی‌شود؟

شاید ایمیلی که واردشده است، با ایمیل ثبت‌نام‌شده در فروشگاه یکسان نیست یا شاید در بخش‌های دیگری به‌جز Inbox نظیر اسپم است. لطفاً در صورت عدم مشاهده لینک مربوطه مجدد تلاش بفرمایید یا با فروشگاه از طریق پل‌های ارتباطی اعلام‌شده و گفتگوی آنلاین پیگیری بفرمایید.

آیا می‌‏توانم به اطلاعات خریدهای قبلی خود دسترسی داشته باشم؟

بله، پس از ورود به فروشگاه، از بخش پروفایل کاربری خود به لیست خریدهای صورت گرفته به‌صورت کامل دسترسی خواهید داشت.

بروزرسانی شده علاقه مندی چیست؟

تمام مواردی که در راستای علاقه مندی های اضافه شده توسط شما به پروفایلتان، در فروشگاه بروزرسانی شود، در این قسمت اطلاع رسانی می شود.

پیشنهاد ویژه به چه صورتی است؟

در این قسمت از علاقه مندی ها، برزورسانی ها صورت گرفته بر اساس علاقه مندی و مواردی که توسط ادمین پیشنهاد خرید خاصی دارند، به شما پیشنهاد میشود.

روش اطمینان از ارسال صحیح کالای خریداری‌شده از فروشگاه کتاب‌طوری به چه صورت است؟

همان‌طور که میدانید همه کسب‌وکارهای آنلاین و اینترنتی به دلیل ایجاد اطمینان از پرداخت مبالغ در بستر اینترنت، باید از نماد اعتماد الکترونیکی کسب‌وکارهای اینترنتی استفاده نمایند که فروشگاه کتاب‌طوری نیز پس از طی کردن مراحل اداری مربوطه، آن را دریافت و در فوتر فروشگاه درج کرده است. با کلیک روی آن، اطلاعات مربوط به فروشگاه آنلاین کتاب‌طوری در اختیار شما قرار خواهد گرفت که این نماد نشان‌دهنده انجام اعتبارسنجی‌های لازم توسط سازمان‌های مربوطه جهت ارائه سرویس به کاربران نهایی می‌باشد.

آیا برای خرید باید حتماً عضو فروشگاه شد و ثبت‌نام کرد؟

بله، جهت ذخیره شدن سابقه خریدها برای خودتان و همچنین پیگیری و رسیدگی به وضعیت آن‌ها، نیاز به ثبت‌نام در فروشگاه است. البته تا مرحله انتخاب کالا، مشاهده کالا و اضافه کردن و ویرایش کالای مدنظر در سبد خرید، نیازی به ثبت‌نام نیست و صرفاً در زمان نهایی کردن خرید این اتفاق از کاربر نهایی درخواست می‌شود.

آیا در تمام ساعات شبانه‌روز می‌توانیم سفارش خود را ثبت کنیم؟

هیچ محدودیت زمانی برای خرید و ثبت سفارش وجود ندارد.

آیا می‌توانم برای شخص دیگری از فروشگاه کتاب¬طوری خرید کنم و سفارش تحویل آن شخص شود؟

بله، برای این موضوع محدودیتی وجود ندارد، ولی پیشنهاد می‌شود از بخش کارت هدیه فروشگاه کتاب‌طوری استفاده نمایید. این پیشنهاد صرفاً به این منظور ارائه‌شده است که شخص مدنظر باسلیقه خود می‌تواند از فروشگاه کتاب‌طوری خرید نماید.

وضعیت سفارش‌های نهایی شده در کدام قسمت قابل‌بررسی است؟

پس از وارد شدن به فروشگاه می‌توانید از بخش سفارش‌ها، نسبت به بررسی وضعیت خریدهای خود اقدام نمایید. قابل‌توجه اینکه جهت سهولت شما، با ارائه کد پیگیری به‌صورت تلفنی و در گفتگوی آنلاین نیز قابلیت پیگیری برای شما فراهم خواهد بود. تمام راه‌های ارتباطی با فروشگاه در صفحه تماس با ما قرار داده‌شده است.

آیا روشی برای اطلاع از موجود شدن کالاهای ناموجود در فروشگاه فراهم است؟

خیر، عملاً این ویژگی باوجود امکان ثبت سفارش کالای ناموجود کاربردی ندارد و شما هرزمانی که بخواهید حتی کالاهای ناموجود را نیز می‌توانید سفارش دهید که البته روال پیگیری و پرداخت هزینه آن متفاوت است.

آیا امکان سفارش‌ کالاهایی که موجود نیست در همان لحظه فراهم است؟

بله، این ویژگی فراهم است. پس از ثبت سفارش، همکاران ما در بخش فروش با شما تماس خواهند گرفت و پس از نهایی سازی سفارش و انجام همه هماهنگی‌ها، پیگیری‌های لازم جهت تهیه کالای مدنظر شما و ارسال آن انجام خواهد شد.

امکان کنسل کردن سفارش‌ها برای کاربر نهایی فراهم است؟

برای کالاهای موجود، تا پیش از ارسال قابل انجام است. اما پس از ارسال یا دریافت کالای سفارش داده‌شده، این موضوع صرفاً طبق مفاد بخش مرجوع کردن کالا طی 7 روز گارانتی قابل‌برگشت است که درهرصورت امکان پیگیری تلفنی، گفتگوی آنلاین و ایمیل برای پیگیری این موارد برای شما فراهم است.

آیا امکان ثبت سفارش به‌صورت تلفنی فراهم است؟

خیر، همه سفارش‌ها باید به‌صورت آنلاین در فروشگاه ثبت شود.

آیا به ازای خرید صورت گرفته فاکتور چاپی صادر می‌کنید؟

بله قطعاً، در بسته‌ای که به‌عنوان کالای سفارش داده‌شده برایتان ارسال می‌شود، فاکتور قرارگرفته است.

آیا فروشگاه کتاب‌طوری نسبت به ارائه مشاوره برای خرید بهتر کالا راهی ارائه می‌کند؟

بله، به‌صورت آنلاین، ایمیلی و تلفنی کارشناسان اطلاعات موردنیاز شما جهت یک خرید مطمئن ارائه می‌دهند. البته در جزئیات هر محصول، اطلاعات کامل و دقیقی از هر محصول قیدشده است که سهولت کافی برای انتخاب را ایجاد می‌کند.

آیا در خرید یک کالا محدودیتی در تعداد ثبت وجود دارد؟

بله به ازای هر کالا این محدودیت متفاوت است، اما در صورت نیاز از راه‌های تماس با همکاران فروش در ارتباط بوده تا سفارش شما ثبت و پیگیری شود.

روش‌های پرداخت برای یک خرید به چه صورتی است؟

جهت سهولت شما، روش‌های کارت به کارت، آنلاین، حضوری و کسر از اعتبار ریالی در نظر گرفته‌شده است که در زمان نهایی کردن سفارش کاربر می‌تواند نسبت به انتخاب یک روش اقدام و سپس خرید خود را نهایی نماید.

آیا محدودیتی در کارت‌های بانکی برای پرداخت هزینه وجود دارد؟

همه کارت‌هایی که عضو شتاب هستند، امکان پرداخت آنلاین هزینه خرید شمارا دارند.

یا پرداخت در محل، شرایط و محدودیت‏‌هایی دارد؟

خیر، با توجه به اینکه سیاست فروشگاه بر جلب اعتماد شما است، محدودیت و شرایط خاصی وجود ندارد.

آیا پرداخت‌های اینترنتی فروشگاه کتاب‌طوری امن است؟

با توجه به وجود پروتکل SSL که در آدرس فروشگاه نیز قابل‌مشاهده است (https://ketabtori.com) امن بودن ارتباط شما در درگاه در نظر گرفته‌شده است.

آیا قیمت محصولات فروشگاه کتاب‌طوری بروز است؟

تمام کتب به قیمت پشت جلد ارائه خواهد شد و سایر موارد قیمتشان در فروشگاه بروز است و در صورت مشخص نبودن قیمت محصولات فروشگاه، قیمت درج نشده است. در صورت تمایل به خرید آن دسته از محصولات، می‌توانید با فروشگاه از طرق ایمیل، تلفن و گفتگوی آنلاین پیگیری بفرمایید.

هزینه ارسال سفارش چگونه محاسبه می‌شود؟

هزینه‏ ارسال به عوامل زیادی نظیر مسافت، خارج از تهران بودن، نوع ارسال و ... بستگی دارد که در زمان ثبت سفارش یا خرید، نسبت به انتخاب شما متفاوت خواهد بود.

آیا در زمان خرید امکان تعیین یک‌زمان مشخص برای دریافت کالا فراهم است؟

در بخش توضیحات در زمان نهایی سازی خرید، برای کارشناسان ما یادداشت گذاشته تا ضمن تماس ما با شما، هماهنگی لازم نیز صورت گیرد. اما به‌صورت پیش‌فرض قبل از ارسال زمان حدودی تحویل کالا به‌صورت تلفنی با شما چک خواهد شد.

مدت‌زمانی که کالای سفارش داده‌شده، به بنده می‌رسد، چقدر است؟

تمام تلاش فروشگاه کتاب‌طوری این است که در کوتاه‌ترین زمان ممکن کالای سفارش داده‌شده به دست خریدار برسد، اما همه این موارد طی هماهنگی با خریدار صورت خواهد گرفت.

آیا تحویل حضوری در محل آدرس شرکت هم دارید؟

خیر، تمام سفارش‌ها به‌صورت کامل طبق آدرسی که در زمان خرید درج کرده‌اید، به شما تحویل خواهد شد.

اگر کالای ارسال‌شده با آنچه سفارش داده‌‏ام و یا آنچه در فروشگاه دیده‌ام مغایرت داشت، چه اقدامی باید انجام دهم؟

طی تماس با فروشگاه از طریق تلفن، ایمیل یا گفتگوی آنلاین، ضمن مطرح کردن مشکل قطعاً موضوع رسیدگی و طبق شرایط بازگشت هفت‌روزه‌ی کالا، نسبت به پس گرفتن یا تعویض آن اقدام خواهد شد.