لطفا سفارش ثبت نکنید: برای ما واقعا موضوع ناراحت‌کننده‌ ای است که دیگر نمی‌توانیم کتاب هایی که دوست دارید را برایتان ارسال کنیم. این کسب و کار تعطیل شد.

عکس صفحات داخلی
درباره ما

موسسه پرتو طلایی کتاب در راستای توسعه فرهنگ مطالعه در سال 1396 تأسیس شد. ما در موسسه پرتو طلایی کتاب در تلاش هستیم تا بتوانیم ابزارها و روش‌هایی را توسعه دهیم یا حتی ابداع کنیم که شما به‌راحتی بتوانید به مطالعه کتاب پرداخته و دیگران را نیز تشویق به مطالعه نمایید. برای این موضوع باید سعی و کوشش زیادی کرد زیرا ما معتقدیم سرانه مطالعه کشورمان، به‌راحتی و با کمترین تلاش ممکن می‌تواند پایین نباشد که پایین بودن آن صرفاً به خاطر عدم وجود ابزارهای خوب و معرفی کامل و جامع از کتاب‌ها است.

ما معتقدیم هیچ کتابی نیست که توسط دو نفر خوانده شود و داستان‌ها و نتیجه‌گیری یکسانی داشته باشد، لذا هر کتابی که باسلیقه شما همخوانی دارد، ارزش خواندن خواهد داشت و اصلاً نباید بر اساس تجربه دیگران به نخواندن یک کتاب تأکید کرد.

اینکه یک کتاب ارزش خواندن دارد یا خیر نیز، از موضوعاتی که ما در موسسه پرتو طلایی کتاب برآنیم تا ثابت کنیم قطعاً پاسخ به این پرسش مثبت است و صرفاً مطالعه کتاب مهم است نه چه کتابی ... ما باور داریم، هر کتابی برای یک سلیقه، یک طرز تفکر، یک نگرش و یک رویکرد اجتماعی مناسب است و خوانندگان کتب باید جای نفی مطالعه یک کتاب با دلایلی نظیر، محتوا هجو، محتوای بی‌ارزش یا تلف کردن وقت در صورت مطالعه، به‌نقد و بیان دلایل خود مبنی بر نقض یا اثبات دلایل خود بپردازند.

واقعیت این است که ما بسیار تلاش داریم تا به‌جای اینکه بگوییم، کتاب نخواندن صدمه‌ای جبران‌ناپذیر دارد، بلند و رسا بگوییم، نخواندن کتابی که باسلیقه شما هم‌راستاست، از دست دادن لذتی کم‌هزینه، سالم و البته پرتجربه است. تصور کنید کودکان ما از دوران کودکی با خواندن و لذت مطالعه آشنا شوند، آیا ما هنوز در پیچ‌وخم تکرار تجربیات تاریخ خواهیم ماند؟

درباره ما

یک نکته اینکه ما بر این باوریم، بیان مطالب هر کتاب با هیجان، شور و اشتیاق در ترغیب دیگران به مطالعه مؤثر است. فقط اینکه پس از ایجاد انگیزه مطالعه چه باید کرد؟ شاید باورش کمی سخت باشد اما انتخاب اولین کتاب در کتاب‌خوان شدن و ماندن نقش کلیدی دارد. چیزی که در حال حاضر بخشی از نقطه‌ضعف‌های کم بودن زمان مطالعه محسوب می‌شود.

برای کاهش تأثیر این نقطه‌ضعف، اولین چالش پیش رو شناسایی سلیقه خود در مطالعه است که ما در فروشگاه کتاب‌طوری ابزارهای کاملی را در اختیار شما قرار داده‌ایم تا ابتدا مواردی که مطالعه آن به شما حس خوبی خواهد داد را شناسایی و سپس نسبت به انتخاب یک مورد اقدام نمایید.

ما در فروشگاه کتاب‌طوری به دنبال افزایش تعداد خریداران کتاب یا افزایش سود فروش کتاب یا سایر محصولات خود نیستیم، بلکه در جستجو روش‌هایی برای تشویق مطالعه، کاهش خطای انتخاب در کتاب موردنظر و باب سلیقه، تغییر برخی باورهایی که در جامعه جاری است هستیم. این باورها که همگی دست در دست هم داده‌اند تا میزان مطالعه را کاهش دهند در زیر آمده است:

درباره ما
  • 1. وقتی برای مطالعه نداریم
  • 2. سرمان شلوغ است
  • 3. کتاب گران است
  • 4. با خواندن کتاب چیزی به تجربیاتم اضافه نمی‌شود
  • 5. گیریم من بخوانم، دیگری چه؟
  • 6. تجربه من تغییر کرد، دیگری چه؟
  • 7. من به دانسته‌هایم اضافه شود، دیگری چه؟
  • 8. هرچه بیشتر بدانیم، درد و رنجمان بیشتر است!!!
  • 9. کتاب یک کالای لوکس است!!!
  • 10. یک دست صدا ندارد ...

موسسه پرتوی طلایی کتاب صرفاً باهدف ایجاد روش‌هایی برای افزایش مطالعه و فرهنگ آن تأسیس شد تا دلایل محکمی برای نقض همین جملات و عمل‌ها آورده و لذت‌بخش‌ترین تفریحی که شاید از آن دور شده‌ایم را مجدد به جامعه برگرداند.

تصور کنید در یک مهمانی ساده علاوه بر مباحث فیلم‌های سینمایی، سریال‌ها، لطیفه‌ها، رستوران‌ها، اماکن تفریحی و ... در مورد آخرین کتاب هم‌صحبت کنید، ما ایمان‌داریم یکی از لذت‌بخش‌ترین قسمت‌های بحثمان همان بخش خواهد بود، فقط کافی است بدانیم با خواندن چه کتابی بیشترین لذت را خواهیم برد.

در راستای این اهداف، هرچقدر هم هدفمند و مؤثر قدم برداریم، بدون همراهی شما کتاب دوستان موفق نخواهیم شد، لذا همراه باشید، همان‌طور که با یک کتاب در زمان مطالعه همراه می‌شوید و با تک‌تک کلماتش ارتباط برقرار می‌کنید، ما راهی جز افزایش و تشویق به مطالعه نداریم.